[06-Dec-2018 22:13:12 UTC] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home/turuncum/public_html/wp-content/themes/cele/inc/customizer.php on line 4 [07-Dec-2018 22:18:53 UTC] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home/turuncum/public_html/wp-content/themes/cele/inc/customizer.php on line 4 [08-Dec-2018 03:46:09 UTC] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home/turuncum/public_html/wp-content/themes/cele/inc/customizer.php on line 4 [08-Dec-2018 04:39:49 UTC] PHP Fatal error: Call to undefined function add_action() in /home/turuncum/public_html/wp-content/themes/cele/inc/customizer.php on line 4 Cornflakesli Çikolata Çıtırları | | Turuncu Mikser "Enter"a basıp içeriğe geçin

Cornflakesli Çikolata Çıtırları

Çikolatanın herkes için ayrı bir yeri ve önemi vardır. Kimisi gün içinde belli bir gram almadan duramaz, misal ben.Evden çıkarken muhakkak bi kaç tane ağzıma atar öyle çıkarım. Sanırım bu beni zinde tutuyor ve enerji veriyor. En az yemesi kadar yapmasıda çeşitli ve eğlenceli olan bu çikolatanın tek dez avantajı çabuk eriyor olması. Bu yüzden buzdolabında saklamanızı tavsiye ediyorum. Yeri geldiğinde misafirlerinize bir fincan kahvenin yanında ikram ettiğiniz bu çikolatalarla süpriz yapabilirsiniz

Cornflakesli Çikolata Çıtırları

Malzemeler( 25 adet için)

.200 gram küvertür bitter çikolata
.1 çorba kaşığı tereyağ
.1 çorba kaşığı tahin
.3-4 su bardağı kadar cornflakes
.Üzerlerini süslemek için 50 gr kadar beyaz küvertür çikolata
.İsteğe baglı olarak fındık

Tarif

1-Önce ısıya dayanıklı bir kapda bitter çikolatayı, teryağını ve tahini bir arada benmari usülü eritin ve soğumasını bekleyin.
2-Bu karışıma cornflakesleri çok hafif kırarak elinizde bir kaşık yardımıyla karıştırın, isterseniz kırmayabilirsinizde. Cornflakes hemen bulanacaktır çikolatalı karışıma.
3-Servis edeceğiniz kağıt çikolata kaplarına 2’şer adet fındık yerleştirip, üzerlerini çikolatalı karışımdan tepeleme bir çay kaşığı koyarak kapatın. Fındıklar süpriz olsun, görünmesin. 4-Çikolataları buzdolabında yarım saat kadar beklettikten sonra, benmari usülü eritilmiş beyaz küvertür çikolatamızıda yağlı kağıttan yapmış olduğumuz krema sıkma torbasına doldurup cornflakesli çikolataların üzerlerini istediğiniz şekilde süsleyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir